ENDÜSTRİYEL HİZMETLER

KOCsys, Ege bölgesinde faaliyet gösteren ileri teknolojiye sahip Araştırma ve Uygulama Merkezlerinde bulunan laboratuvar imkânlarını, müşterilerimizin hizmetine sunmayı hedeflemektedir.

Bu merkezlerde, ileri malzeme uygulamaları, nano-biyo teknoloji, nano-elektronik, mikro-nano-elektromekanik sistemler ve nano-mühendislik araştırma konularında çeşitli analiz, test ve ölçümleri yapabilecek son teknoloji cihazlar bulunmaktadır.

Bu laboratuvarlar özellikle ince film kaplama, elektronik / optoelektronik aygıt üretimi ve karakterizasyonu ile diğer analiz yöntemlerinin uygulandığı Ar-Ge projelerinde KOCsys ile iş birliği içinde çalışmaktadır.

KOCsys, yukarıda belirtilen alanlarda 20 yılı aşkın tecrübeye sahip personeli ile müşterilerine 4 ana başlıkta doğru hizmetler sunmayı hedeflemektedir;

  • Analiz: Doğru sonuca ulaşmak için farklı mühendislik araçları kullanarak problemlerin / ihtiyaçların hızlı ve detaylı bir şekilde analizlerini gerçekleştiriyoruz.  
  • Test / Kalibrasyon: Müşterilerimizin ekipmanlarının ve cihazlarının test ve kalibrasyonlarını yapacak, gerekli altyapı ve laboratuvar imkanlarını sağlamaktayız.
  • Ölçüm: Müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu farklı alanlardaki ölçümlerini gerçekleştirmek adına paydaşlarımızla beraber işbirliği içinde çalışmaktayız.  
  • Raporlama: Bu çalışmaların her basamağının takip edilebilirliği ve sürdürülebilirliği için kapsamlı raporlar hazırlayarak yazılı bir kültürün (kütüphanenin) oluşmasını hedeflemekteyiz.